شناخت و معرفی معروف ترین گل های آپارتمانی همراه عکس و نام

گل یخ
24 فروردین, 1402
5 دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
عکس انواع گیاه دراسنا گل های آپارتمانی همراه عکس

نام گل های آپارتمانی همراه عکس : تصاویر و نام برخی از گل های آپارتمانی در این پست از گل یخ تهیه شده است. به ادامه مطلب بروید تا ببینید آیا گل آپارتمانی خود را در این صفحه پیدا می کنید. هدف ما در این بخش فقط شناخت گل های آپارتمانی است، نحوه نگهداری و شرایط کاشت بحث الآن ما نیست.

ما معمولا گیاهانی را در خانه ها و محل کار خود نگهداری می‌کنیم که در مدت زمان طولانی به راحتی ظاهرشان حفظ شود. و شرایط نگهداری آسانی داشته باشند.

اگر گیاهی را می بینید که شبیه به گیاه خانگی شماست. اما از نظر اندازه یا رنگ کمی متفاوت است، بدانید بسیاری از انواع گیاهان خانگی دارای تنوع در رنگ، مدل و غیره هستند. اما نام آنها یکسان است. امیدواریم عکس گیاه خانگی خود را در اینجا پیدا کنید.

 

گیاه زبان مادرشوهر یا سانسوریا (Sansevieria)

شناخت و معرفی انواع گل های آپارتمانی

گیاه سانسوریا نیاز به مراقبت زیادی ندارد.

گیاه زبان مادرشوهر را می توان در شرایط نور کم تا روشن نگهداری کرد، اما اگر برای مدت طولانی در نور کم نگهداری شود، نازک و ضعیف می شود. برای بهترین نتیجه در نور روشن و غیر مستقیم قرار دهید. از تابش مستقیم نور خورشید از طریق پنجره اجتناب کنید زیرا ممکن است برگ های این گیاه خانگی خانگی را بسوزاند.

پتوس ملکه مرمر یا گیاه ماربل کویین

پتوس ملکه مرمر گل های آپارتمانی همراه عکس

این پوتوس “ملکه مرمر” است. رنگ برگ ها مخلوطی از سفید و سبز است. پوتوس ها گیاهان خانگی با مراقبت آسان هستند.

درر بعضی جاها به عنوان پیچک شیطان و گیاه پول شناخته می شوند. گیاه مرمر کوئین پوتوس در کمک به تمیز کردن هوای داخل خانه بسیار کارآمد است و یک گیاه خانگی عالی و همه کاره است.

 

گیاه Dracaena Marginata

معروف ترین گل های آپارتمانی همراه عکس

گیاه خانگی Dracaena Marginata، گیاهی برازنده که در نور غیرمستقیم متوسط تا روشن به خوبی عمل می کند. گیاهی خوب و بدون هیچ مشکلی. خانواده Dracaena دارای تعدادی از گیاهان خانگی محبوب هستند و Dracaena Marginata یکی از آنهاست. معمولاً به عنوان Marginata شناخته می شود. گاهی اوقات به آن درخت اژدها ماداگاسکار نیز می گویند.

گل زاموفیلیا یا زامیفولیا zamiifolia

گل زاموفیلیا یا زامیفولیا معرفی گل های آپارتمانی همراه عکس

اگر می خواهید گیاه ZZ خود را کامل و سالم نگه دارید، توصیه می کنم آن را در نور کم قرار ندهید. انجام این کار در نهایت منجر به یک گیاه ضعیف می شود. برای گیاه ZZ نیازی به آفتاب مستقیم نیست، اما حتما گیاه خود را در نور روشن، چه طبیعی و چه مصنوعی قرار دهید.

ZZ Plant، نام رایج Zamioculcas zamifolia، اولین بار حدود 10 سال پیش به طور گسترده استفاده شد. از آن زمان، ZZ Plant بسیار محبوب شده است و بسیاری از افراد ZZ Plants خود را برای تزئین میز و اتاقک خود به دفتر می آورند.

نکات مراقبت، نگهداری و رشد سریع زاموفیلیا

خوش شانس “بامبو” گیاه دراسنا

گیاه خوش شانس یا بامبو دراسنا گل های آپارتمانی همراه عکس

بامبو خوش شانس اصلا بامبو نیست، گیاه دراسنا است. گیاهان دراسنا در محیط داخلی معمولی عملکرد خوبی دارند. نیاز به نور غیرمستقیم متوسط تا روشن دارند. ساقه برخی از انواع Dracaena شبیه بامبو به نظر می رسد. توصیه می کنم گیاه بامبو لاکی خود را تا جایی که می توانید نزدیک یک پنجره بزرگ قرار دهید. از هر گونه آفتاب مستقیم داغ اجتناب کنید، اما آفتاب صبحگاهی به گیاه لاکی بامبو آسیبی نمی رساند.

گیاه درخت پول یا پاچیرا Money Tree Plant

گیاه درخت پول یا پاچیرا

این گیاه را با نام رایج درخت پول می نامند. نام گیاه شناسی درخت پول پاچیرا است. Pachira در نور غیر مستقیم متوسط تا روشن به خوبی عمل می کند. گیاه پاچیرا انتخابی بسیار مناسب برای محیط داخلی و آپارتمان است. مراقبت از آن آسان است.

گیاه آگلونما یا آگلائونما (Aglaonema)

رایج ترین گونه های گیاه Aglaonema عبارتند از : ‘Emerald Beauty’ که به آنها ماریا و “Silver Queen و Silver Bay نیز گفته می شود.

شناخت گیاه آگلونما یا آگلائونما

گیاه آگلونما گل های آپارتمانی با عکس و نام

این گیاه دارای گونه‌های زیادی است. آگلائونما در نور غیر مستقیم متوسط تا روشن رشد می کند. یکی از پرفروش‌ترین گیاهان خانگی، گیاه آگلائونما است. گیاه Aglaonema به عنوان همیشه سبز چینی نیز شناخته می شود. مراقبت از آن آسان است. می توان آن را در سطوح نوری کمتری که اغلب در محیط خانه یا محل کار یافت می شود، نگهداری کرد. به همین دلیل است که گیاه Aglaonema یکی از گیاهان گرمسیری است که اغلب در منظره داخلی استفاده می شود.

 

گیاه سوسن صلح (اسپاتی فیلوم) یا Peace Lily Plant

گیاه سوسن صلح نام و عکس گل های آپارتمانی

پیس لیلی یک گیاه خانگی است که به راحتی رشد می کند. اما اگر بیش از حد خشک شود به سرعت پژمرده می شود. اگر نور خانه یا محل کار شما کافی باشد، اسپات سفید ایجاد می کند.

  • در محیط مناسب، گل‌های سفید یا اسپات در طول سال تولید می‌کند.

نام این گیاه در لیست 10 بهترین گل و گیاه آپارتمانی قرار دارد. سوسن صلح یک گیاه عالی برای خانه و دفتر کار است.

پیس لیلی یا اسپاتی فیلوم یکی از رایج ترین گیاهان آپارتمانی است. آنها اغلب به عنوان گل هدیه داده می شوند. زیرا یکی از معدود گیاهان داخلی هستند که حتی در شرایط نوری موجود در خانه به شکوفه خود ادامه می دهند.

گیاه پیچک انگلیسی یا پاپیتال

پیچک انگلیسی به عنوان گیاه خانگی استفاده می شود. رشد پیچک انگلیسی در خارج از منزل بسیار آسان‌تر است، اما با نور خوب می‌توانید با موفقیت در خانه، داخل خانه، پیچک انگلیسی را پرورش دهید.

گیاه پیچک انگلیسی یا پاپیتال

در صورت داشتن شرایط مناسب، به مراقبت کمی نیاز دارد. گیاه انگلیش آیوی نور روشن، غیرمستقیم، دمای سردتر و مقداری رطوبت را ترجیح می دهد.

گیاه چدن Cast Iron Plant یا برگ عبایی

گیاه چدن یک گیاه آپارتمانی عالی است زیرا مقاوم است و در محیط های مختلف زنده می ماند. همچنین می توانند دمای بسیار پایین را تحمل کنند.

گیاه برگ عبایی یا گل چدن همراه عکس

نام گیاه (چدن) قطعا ویژگی های این گیاه را توصیف می کند. نام گیاهی گیاه چدن Aspidistra Elatior است و گیاهی بادوام و سخت است. چدن گیاهی است با برگ‌های سبز تیره، براق و سخت. برگها به راحتی پاره نمی شوند یا از بین نمی روند.

می توان آن را در شرایط کم نور تا روشن نگه داشت. اگر در داخل یا خارج از منزل نگهداری می شود، آن را در معرض آفتاب مستقیم و داغ قرار ندهید. بهترین مکان سایه دار و روشن است. نور خورشید که از طریق شیشه پنجره بزرگ می تابد، می تواند برگ های هر گیاه خانگی را بسوزاند.

گیاه فیتونیا

گیاه خانگی فیتونیا گیاهی است خزنده با برگهایی با رگبرگهای سفید، قرمز یا صورتی و گلهای کوچک سفید. یک گیاه کوچک خانگی زیبا، که به خانه شما رنگ می بخشد. نام‌های دیگر این گیاه؛ پوست ماری، برگ نعنایی، موزائیک ، برگ توری و گیاه عصبی

گیاه فیتونیا، موزائیکی یا پوست ماری
گل های آپارتمانی همراه عکس

به محیطی گرم و مرطوب نیاز دارند. گونه کوتوله فیتونیا، Fittonia argyroneura nana، آنقدرها هم سخت نیست و ممکن است شانس بیشتری برای زنده ماندن در شرایطی که در یک خانه معمولی وجود دارد، داشته باشد.

 

گیاه نفتیتیس یا سینگونیوم پودوفیلوم

نگهداری گیاه نفتیتیس آسان است. نور روشن و غیرمستقیم به رشد بهتر آن کمک می‌کند. اما نور کمتر را نیز تحمل میکند.

گیاه نفتیتیس یا سینگونیوم

گیاه نفتیتیس بومی مناطق گرمسیری آمریکای مرکزی و جنوبی است. با نام Syngonium podophyllum نیز شناخته می شود. نام های رایج دیگر گیاه سر پیکان، گیاه گوش فیل، گیاه پروانه و گیاه پا غاز است. نام های رایج برای گیاهان خانگی اغلب بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنید متفاوت است.

گیاه آربوریکُلا شِفلِرا

Arboricola می تواند یک تنه داشته باشد و اغلب به شکل بوته ای رشد می کند. درخت آربوریکولا به نام درخت چتر کوتوله یا گیاه چتر نیز شناخته می شود. می توان آن را در مکان‌های سایه با نور کم نگه داشت.

گیاه آربوریکُلا شِفلِرا

Schefflera Arboricola و Amate دو نوع شفلرا هستند که بیشتر به عنوان گیاهان خانگی استفاده می شوند.

 

کاج جزیره نورفولک

کاج جزیره نورفولک را در داخل یا خارج از خانه در آب و هوای معتدل پرورش دهید. به عنوان گیاه هدیه در زمان کریسمس استفاده می شود. اگر در فضای بسته در نور کم باشد قد بلند و پایه دار خواهد شد.

کاج جزیره نورفولک
نام و عکس گل های آپارتمانی

اگرچه ما معمولاً مخروطی‌ها را گیاهانی در فضای باز می‌دانیم، کاج جزیره نورفولک به عنوان یک گیاه گلدانی داخلی نیز استفاده می‌شود. درخت همیشه سبز بومی جزیره نورفولک در اقیانوس آرام، درخت کاج جزیره نورفولک یا Araucaria heterophylla نیز به عنوان درخت کریسمس سرپوشیده و زنده در طول فصل تعطیلات استفاده می شود.

گیاه کروتون Croton

کروتون یک گیاه آپارتمانی رنگارنگ است. کروتون‌ها یکی از رنگارنگ ترین گیاهان گرمسیری داخلی هستند. به خاطر شاخ و برگ های رنگارنگ آن سخت است که متوجه زیبایی این گیاه پرپشت و راست نشوید.

گل آپارتمانی کروتون همراه عکس

گیاه Croton house یا Codiaeum variegatum pictum دارای برگ‌هایی با رنگ سبز، نارنجی و قرمز است که بسته به نوع رگبرگ‌های آن اغلب زرد است.

 

گیاه زبرا یا گورخری

گیاه گورخر یک گیاه با شاخ و برگ زیبا است. در شرایط مناسب گل های زرد تولید می کند. نام گیاه شناسی Aphelandra squarrosa است.

عکس گیاه زبرا یا گیاه گورخری

زبرا دارای برگ های بزرگ و رگبرگ نقره ای است که نمای شاخ و برگ جذابی را در طول سال ارائه می دهد.

 

گیاه نخل Rhapis Excelsa

نخل Rhapis Excelsa یک گیاه آپارتمانی عالی است. در خانه یا محل کار، این یکی از بهترین نخل ها برای استفاده در داخل خانه است.

نخل راپیس
شناخت و معرفی گل های آپارتمانی همراه عکس

نخل راپیس اکسلسا، یا نخل لیدی، یک گیاه عالی در خانه است. ساقه های آن سبز براق هستند. نخل راپیس نسبت به بسیاری دیگر از گیاهان نخل گلدانی نور و دمای پایین تری را تحمل می کند. به همین دلیل انتخاب خوبی برای خانه یا محل کار است.

دیفن باخیا

گیاه دیفن باخیا که یک گیاه خانگی محبوب است، شکل رشدی راست و بوته ای دارد. دیفن‌باخیا گیاهی جذاب با برگ‌های بزرگ است. پس از سازگاری با محیط خانه یا محل کار نگهداری و رشد آن نسبتاً آسان است.

دیفن باخیا
نام و عکس گل های آپارتمانی

‘Camille’ و Dieffenbachia ‘Tropic Snow’ دو نوع هستند که بیشتر به عنوان گیاهان داخل گلدان استفاده می شوند.
گیاه دیفن باخیا به عصای خنگ نیز معروف است. در صورت برخورد شیره آن با پوست می تواند اثر نامطلوبی داشته باشد و باعث تحریک پوست شود. دور از کودکان و حیوانات خانگی نگهداری شود.

گیاه گلدار آنتوریوم

اگر به دنبال یک گیاه آپارتمانی هستید که نگهداری و رشد نسبتاً آسانی داشته باشد و گل های رنگارنگ نیز تولید کند، ممکن است گیاه آنتوریوم را دوست داشته باشید.

آنتوریوم
معرفی گل های آپارتمانی همراه عکس

گیاهان دراسنا

بسیاری از انواع گیاهان دراسنا در محیط داخلی استفاده می شود. تنوع اندازه ها، شکل ها، رنگ ها و تحمل نور کمتر، دراسنا را به گیاهی عالی برای دفتر یا خانه تبدیل کرده است.

عکس انواع گیاه دراسنا
گل های آپارتمانی همراه عکس

گیاه گندمی یا عنکبوتی Spider Plant

گیاه عنکبوتی، گیاه داخلی خوب و پرحجم که به عنوان گیاه روی میز یا گیاه آویزان استفاده می شود. واریته ها دارای برگ های کاملا سبز یا رنگارنگ هستند.

این گیاه به خوبی رشد می کند. همچنین به راحتی فضاهای خالی در گلخانه را پُر می کند.

 

فیکوس لیراتا

فیکوس با برگ‌های بزرگ، فیکوس لیراتا است، نام رایج آن فیدل برگ فیکوس است. سازگاری با فیکوس دشوار است. اما اگر نور کافی داشته باشند، شرایط نگهداری آن‌ها سخت نیست.

فیکوس لیراتا همراه عکس

 

منابع : plantandflowerinfo

گل های آپارتمانی همراه عکس

5 دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.