معرفی گل های رز مینیاتوری مناسب برای باغچه های کوچک و پاسیو خانه

گل یخ
6 فروردین, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
معرفی 17 نوع گل رز مینیاتوری

گل یخ : آیا به دنبال استفاده حداکثری از فضای کوچک باغ یا پاسیو هستید؟ گل های رز مینیاتوری، با شکوفه های رنگارنگ زیاد روی یک گیاه فشرده، ممکن است راه حلی برای شما باشد. رزهای مینیاتوری که اغلب به اشتباه به عنوان یکساله دور ریخته می شوند، به همان اندازه همتایان خود مقاوم و ماندگار هستند.

رز مینیاتوری فقط نسخه های کوچکی از گونه های بزرگی است که همه ما می شناسیم و دوست داریم. آنها در انواع و اشکال مختلف دارای تعداد شکوفه‌های زیادی هستند. به دلیل اینکه روی ریشه خود رشد می کنند، می توانند حتی از گل رزهای پیوندی محبوب با اندازه های بزرگتر نیز مقاوم‌تر باشند.

گل رز مینیاتوری مناسب برای باغچه های کوچک

گل رز مینیاتوری در محیط های داخلی و بدون نور رشد نمی کند. آنها برای عملکرد خوب به 6-8 ساعت نور مستقیم خورشید، خاک با زهکشی خوب و تغذیه به شکل کود یا کمپوست نیاز دارند.

اگر یک گل رز مینیاتوری را از فروشگاه در یک گلدان کوچک دریافت کرده اید که اکنون غمگین به نظر می رسد، می توانید آن را در بیرون پیوند بزنید!

هنگامی که در باغ کاشته شود، از اینکه چقدر خوب بلند می شود شگفت زده خواهید شد. همانطور که برای همه رزها توصیه شده است، باید بررسی کنید که گل رز کوچک در منطقه آب و هوایی شما مقاوم است و آن را به طور منظم آبیاری کنید.

اگر آن را در گلدان نگهداری می کنید، برای محافظت از ریشه ها در برابر یخ زدگی، در زمستان از آن به درستی مراقبت کنید.

به یاد داشته باشید که مینیاتور معمولاً به اندازه شکوفه و شاخ و برگ اشاره دارد نه اندازه بالغ کل گیاه. برخی از مینیاتورها می توانند تا 7 فوت (حدود 2 متر) رشد کنند! در این مقاله، گل های رز مینیاتوری مورد علاقه خود را لیست می کنم که در آب و هوای مختلف عملکرد خوبی دارند و برای فضاهای باغ کوچک مناسب هستند.

گل رز مینیاتور اسطوخودوس

در صورتی که رز مینیاتوری اسطوخودوس را در باغچه حیاط خود بکارید، تماشای این گل یکی از لذت های کوچک زندگیتان می‌شود. یک گل رز مینیاتوری لذت بخش است که گل های کوچک اسطوخودوس را با رایحه ای ملایم تولید می کند. با رنگ اسطوخودوس-یاسی بنفش و همچنین با عطر جذاب شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

فقط با مراقبت خوب و شرایط آب و هوایی مطلوب می توانید مینیاتور اسطوخودوسی را پیدا کنید که به 1 متر رسیده است. در عرض، تا 60 سانتی متر رشد می کند. برای رشد بهتر در یک نقطه آفتابی بکارید.

رز مینیاتوری اسطوخودوس

  • نام گیاه شناسی رزا “WEKswenchev”
  • نوع گیاهی: چند ساله
  • نیازهای خورشید: خورشید کامل
  • ارتفاع : حدود یک متر

آنها با وجود شرایط سخت زمستانی در باغ، هر سال شکوفا شده و برمی گردند. گل رز اسطوخودوس ظاهری ظریف دارد، اما یک گل رز کوچک محکم و پربار است. رایحه ای ملایم و دوست داشتنی دارد و شکوفه های آن دسته گل های دلپذیری را می سازند. رز مینیاتور اسطوخودوس را به دلیل رنگ اسطوخودوس خاص و تحمل سختی آن به شدت توصیه می کنیم.

رز مینیاتوری عروس برفی

رز مینیاتوری عروس برفی برای باغچه

«عروس برفی» گل‌های چای هیبرید سفید و کرمی جذاب با رنگ صورتی یا گلبهی ملایم دارد.

نام گیاهی : رزا “عروس برفی Rosa ‘Snow Bride’ “

نوع گیاهی : چند ساله

نیازهای نور : نور مستقیم خورشید

این افسونگر کوچک فهرست بلندبالایی از جوایز از جمله جایزه تعالی انجمن رز آمریکا را به دست آورده است. در تمام تابستان شکوفا می شود، با گل های چای هیبریدی مناسب برای نمایشگاه.

«عروس برفی» گل رز است که به رنگ سفید مایل به کرم، با رنگ‌های طلایی و صورتی شکوفا می‌شود. جوانه ها به رنگ صورتی شروع می شوند و با باز شدن به رنگ عاجی محو می شوند. دارای شاخ و برگ سبز سیر و پر پشت است.
برای جلوگیری از سوزاندن گلبرگ‌های سفید «عروس برفی» در گرم‌ترین روزها مقداری سایه بعد از ظهر فراهم کنید. این گل یک انتخاب عالی برای داشتن یک باغ زیبا است.

گل رز مینیاتوری آتش نیمه شب یا ‘Midnight Fire’

رز مینیاتوری آتش نیمه شب یا Midnight Fire
این گل رز با گل های زیبای قرمز بنفش که یادآور شعله های آتش کمپ هستند شکوفا می شود.
  • نام گیاه شناسی :  رزا “WEKboulette”
  • نوع گیاهی : چند ساله
  • نیاز به نور خورشید: نور کامل
  • ارتفاع : 1′-2′ فوت

“آتش نیمه شب” یک گل رز کوچک جذاب با سایه های نارنجی، قرمز و بنفش است که شعله آتش را به یاد می آورد.

به‌طور فراوان شکوفه میدهد. به اندازه دیگر مینیاتورها از یخبندان زمستانی و تابستان‌های سوزناک رنج نمی‌برد.

این فلوریبوندای کوچک، کوچک باقی می ماند و حداکثر اندازه آن (حدود 60 سانتی متر) است. این درختچه بوته ای زیبا با رایحه چای بسیار ملایم می سازد.
«آتش نیمه شب» از بهار تا یخبندان در دسته‌هایی از شکوفه‌های بسیار پُر، گل می دهد. این گل به دلیل پرپشت بودن بوته اش ساقه های رزهای بزرگتر را پشت خود پنهان می کند.

رز مینیاتوری دو رنگ یا گیگی (‘Gigi’)

معرفی 17 نوع گل رز مینیاتوری

«گیگی» گل‌های ریز زرشکی مایل به قرمز با نوارهای سفید تولید می‌کند.

نام گیاه شناسی : رزا «POULty019»

نوع گیاهی : چند ساله

نیاز نور : نور خورشید کامل

ارتفاع : 16-20 اینچ

«Gigi» کوچک شور و نشاط زیادی را به پاسیو می‌آورد. این گل رز با شکوفه های پر گلبرگ ریز و زیبا به رنگ قرمز تمشکی شاد با راه راه های سفید پوشیده شده است.
برای فضاهای بسیار فشرده مناسب است. او بیش از 2 فوت قد یا پهنا نخواهد داشت، اما با رنگ‌های سرگرم‌کننده و الگوی راه راه پر جنب و جوش او تأثیر زیادی ایجاد می‌کند. این گل رز کوچولو رایحه ای مطبوع دارد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.