تکثیر گل دیفن باخیا با یک روش جادویی

گل یخ
11 اسفند, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
تکثیر گل دیفن باخیا با یک روش جادویی

گل یخ : دیفن باخیا گیاه بسیار مقاومی است که روش تکثیر آن بسیار راحت است. نام فارسی آن سم برگ و نام لاتین آن Dump Cane است. گیاه دیفن باخیا گیاه آپارتمانی محبوبی است که دارای برخی از زیباترین ترکیب رنگ از ساقه و برگ سبز / سفید / زرد است که تا به حال در یک گیاه پیدا کرده اید. دیفن باخیا انواع مختلفی دارد که هر کدام از زیبایی خاصی برخوردار هستند.

تکثیر گل دیفن باخیا با یک روش جادویی

تکثیر گل دیفن باخیا با یک روش جادویی

D. amoena یا نیلوفر پلنگی، دیفن کامیلا و D. picta “Exotica سه مورد از محبوب‌ترین گونه‌های باخیا هستند که امروزه با آنها روبرو می‌شوید، آن‌ها در آپارتمان کاملا مقاوم هستند و همگی فوق‌العاده به نظر می‌رسند. اگر می خواهید یک نمونه بسیار بزرگ رشد دهید، به دنبال D. amoena باشید که گاهی اوقات معمولاً به عنوان نیلوفر پلنگی شناخته می شود.

اول از همه قبل از اینکه بحث تکثیر را باز کنیم باید به این نکته توجه کنید :

گیاه دیفن باخیا به دلیل وجود موادی همچون اسید اگزالیک و اگزالات کلسیم در ساختار خود یک گیاه سمی به شمار می‌رود.

همچنین به خاطر سمی بودن این گیاه در هنگام تکثیر از تماس با شیره آن خودداری کنید و در صورت تماس، قبل از اینکه به طور تصادفی چشم خود را بمالید یا جایی که به همان اندازه ناگوار است، دست خود را بشویید. یا از دستکش استفاده کنید.

تکثیر گل دیفن باخیا با یک روش جادویی

تکثیر گل دیفن باخیا با یک روش جادویی

روش تکثیر :

در ابتدا کاتر یا چاقوی خود را ضد عفونی کنید.

در مرحله اول گیاه را گرفته و از یک بند مشخص در ساقه ببرید و سپس گیاه را به مدت 24 تا 72 ساعت کنار گذاشته تا گیاه (ساقه جدا شده) پینه ببندد. و سپس به بند جدا شده و همچنین ساقه مادری کمی قارچ کش پودری یا مایع بزنید.

آماده سازی خاک گل

در مرحله بعدی خاک گلدان را آماده کرده (پرلیت 70 درصد و کوکوپیت 30 درصد) و سپس گیاه را وسط گلدان مورد نظر قرار داده و خاک را ریخته و خوب فشار میدهیم تا خاک سفت شود. بعد از گذشت چهل روز خواهید دید که گیاه شما ریشه زده است.

 

 

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.