آموزش جامع روش تکثیر گل لیلیوم

گل یخ
18 آبان, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
آموزش جامع روش تکثیر گل لیلیوم

گل یخ : حتما شما هم یک بار یا بارها نام گل لیلیوم به گشوتان خورده است. چقدر با این گل زیبا آشنا هستید؟ آیا در صدد آموزش برای یادگیری روش تکثیر این گل هستید؟ پس حتما با ما تا انتهای این مقاله همراه بمانید.

 

آشنایی با گل لیلیوم و تکثیر گل لیلیوم :

نام علمی این گل Lilium sp بوده و از خانواده Liliaceae می باشد. اکنون نزدیک به پنج هزار سال از کاشت لیلیوم (گل سوسن) می گذرد و زیبایی این گل غیر قابل انکار است. لیلیوم حدود 100 گونه از نوع خود دارد که گستردگی فراوانی دارند و اغلب در مناطق معتدل شمالی یافت می شوند. به طور کلی، گونه های هیبرید آن تنوع بیشتری دارند.

آموزش جامع روش تکثیر گل لیلیوم

آموزش جامع روش تکثیر گل لیلیوم

گل لیلیوم از جمله گیاهان پیازدار و گلده می باشد که معمولاً در فصل تابستان گل می دهد. اما برخی گونه‌های این گل در فصل بهار شروع به گل دهی می کنند. این گل برای کاشت در باغچه یکی از مناسب ترین گل ها است.

گل لیلیوم یکی از پرکاربرد ترین گل ها در دنیا است و به دلیل داشتن رنگ های مختلف و بزرگ بودن گل هایش، مورد توجه فراوانی قرار گرفته است. از آنجایی که گیاهی کم توقع است، می توان آن را در منزل و یا حتی آپارتمان خود پرورش داد. طیف رنگی گسترده ازسفید تا قرمز بسیار تیره دارد که محبوبترین رنگ، رنگ زرد و نارنجی است.

ارتفاع آن ۱۵۰ – ۵۰ سانتیمتر بوده و دارای ساقه بلند ونازک و برگدار و سبز است. برگها کوتاه و راست بوده و در طول ساقه قرار گرفته اند و برگهای قاعده ای هم دیده می شود. بدون دمبرگ و گوشوارک هستند. برجستگی هایی زیر برگ دیده می شودو لبه برگ ها پرز دارد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.