5 گیاه آپارتمانی مخصوص فضاهای کوچک

گل یخ
13 فروردین, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
گیاه آپارتمانی مخصوص فضاهای کوچک

گل یخ : زندگی در یک آپارتمان یا یک فضای کوچک می تواند برای کسانی که می خواهند در خانه گل و گیاه نگهدارند و یا عاشق باغبانی هستند کمی دشوار باشد. به احتمال زیاد فضای زیادی برای کار ندارید، بنابراین باید گیاهانی را برای پرورش و نگهداری انتخاب کنید که نیاز به فضای کوچکتر و کمتری برای رشد داشته باشند.

خوشبختانه، هنوز هم می توانید با انتخاب گل هایی که برای فضاهای کوچک مناسب هستند، از لذت نگهداری گل و گیاه بهره مند شوید. هنگامی که به دنبال گل برای رشد در آپارتمان خود هستید، مهم است که گیاهانی را در نظر داشته باشید که تا حدودی مقاوم هستند، به نور خورشید زیادی نیاز ندارند و مراقبت از آنها نسبتاً آسان است. در اینجا ما 5 گیاه را به شما معرفی میکنیم که دارای این خصوصیات هستند.

گیاه آپارتمانی مخصوص فضاهای کوچک

5 گیاه آپارتمانی مخصوص فضاهای کوچک

 

1. سوسن صلح (اسپاتی فیلوم) (Peace lily)

سوسن صلح یا اسپاتی فیلوم یکی از بهترین گل ها برای رشد در یک آپارتمان با فضای کوچک است، زیرا به طور شگفت انگیزی با سطوح کم نور زنده می ماند. در واقع، نور مستقیم خورشید به شاخ و برگ این گل آسیب می‌زند، بنابراین برای بهترین نتیجه، این گیاه را در فاصله یک یا دو متری از پنجره نگه دارید. سوسن صلح نیاز به آبیاری تقریبا بالایی دارد، اما خوبی این است که وقتی برگ ها شروع به افتادن می کنند، متوجه خواهید شد که گیاه تشنه است.

گیاه آپارتمانی مخصوص فضاهای کوچک

2. بنفشه آفریقایی (African violet)

بنفشه آفریقایی یک گیاه معمولی خانگی می باشد که دیدن آن بسیار لذت بخش است. این گیاه برای رشد و سالم ماندن به توجه زیادی نیاز ندارد و این گیاه به طور خاص در داخل خانه رشد می کند و فقط به مقداری نور خورشید در روز نیاز دارد، بنابراین در صورت امکان این گیاه را در پنجره ای قرار دهید که رو به شرق باشد تا گل بتواند نور خورشید لازم خود را در طول صبح دریافت کند. خاک این گل را مرطوب نگه دارید، اما زیاد آبیاری نکنید، زیرا باعث پوسیدگی گل می شود. از خیس شدن برگ ها خودداری کنید، زیرا قطرات آب می تواند باعث ایجاد لکه های مرده در بنفشه آفریقایی شود.برای بهترین نتیجه و رشد این گیاه، آپارتمان خود را در دمای معقول نگه دارید.

گیاه آپارتمانی مخصوص فضاهای کوچک

3. گل همیشه بهار (Marigold)

گل همیشه بهار که به خاطر رنگ‌های نارنجی و زرد خود شناخته می‌شود، واقعاً می‌تواند فضا را روشن‌تر کند و به عنوان یک گل آپارتمانی و داخل خانه عالی باشد، زیرا به سرعت و به راحتی رشد می‌کند. گل همیشه بهار گلی نسبتاً مقاوم است که به حداقل مراقبت نیاز دارد. گل همیشه بهار را در پنجره ای قرار دهید که نور خورشید زیادی دریافت کند. و برای لمس تابستان در سرمای زمستان، گل همیشه بهار با مراقبت مناسب در تمام طول سال شکوفا می شود.

گیاه آپارتمانی مخصوص فضاهای کوچک

5 گیاه آپارتمانی مخصوص فضاهای کوچک

4. بگونیا (Begonia)

یکی دیگر از گیاهانی که به طور معمول به عنوان یک گل در فضای باز شناخته می شود گیاه بگونیا می باشد، بگونیا همچنین دارای خصلت هایی است که برای یک گل داخل خانه عالی است، از جمله سخت بودن، نگهداری کم و گلدهی آسان و سریع. بگونیاهای آپارتمانی معمولاً دمای خنک‌تری را ترجیح می‌دهند، بنابراین مطمئن شوید که آپارتمان شما خیلی گرم نمی‌شود. و بگونیاها را در نزدیکی یک پنجره آفتابی قرار دهید تا رشد خود را افزایش دهید. بین آبیاری اجازه دهید سطح خاک خشک شود، بنابراین می توانید زمانی آبیاری کنید که سطح گلدان خشک باشد.

گیاه آپارتمانی مخصوص فضاهای کوچک

5. کاکتوس (Cactus)

ممکن است کاکتوس را به عنوان یک گل تصور نکنید، اما بیشتر انواع کاکتوس ها گل می دهند و شکوفه هایی تولید می کنند که فوق العاده زیبا هستند. کاکتوس را در یک گلدان سفالی بدون لعاب قرار دهید که به راحتی از طریق سوراخی در کف آن تخلیه شود. حدود یک بار در هفته به کاکتوس آبیاری کنید و آن را در مکانی با نور مناسب مانند یک پنجره جنوبی یا یک ورودی روشن قرار دهید و از وجود این گل زیبا در خانه لذت ببرید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.