نمادها و نشانه های جالب گل رز

گل یخ
11 فروردین, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
نمادها و نشانه های جالب گل رز

گل یخ : گل رز یکی از گلهای معروف و مشهور در میان گیاهان و گلها می باشد که دارای قدمت زیادی نیز هست. برخی بر این باور هستند که گل رز قرمز فقط نماد عشق است و برخی دیگر نیز نمادهایی دیگر را به این گل نسبت می دهند. با ما همراه باشید تا ببینیم گل رز واقعا نماد چیست و هر تعداد گل چه نشانه ای از سوی فرد گل دهنده دارد.

 نمادها و نشانه های جالب گل رز

نمادها و نشانه های جالب گل رز

 

گل رز در یونان باستان، جاری شدن خون از چشم و روییدن گل رز!

در اساطیر یونان، گل رز از آدونیس، خدای گیاهان و تولد دوباره سرچشمه می گیرد. آدونیس از یک اتحاد فریبنده بین پادشاه Theias و دخترش Myrrha متولد شد. هنگامی که پادشاه Theias متوجه شد که دخترش او را فریب داده است، او را با شمشیر تعقیب کرد. برای محافظت از میرا، آفرودیت او را به درخت تبدیل کرد.

پادشاه Theias درخت را با یک تیر شلیک کرد و آن را به دو نیم کرد. از این درخت بود که آدونیس متولد شد. آفرودیت نزد آدونیس رفت و او را مانند یک پسر بزرگ کرد. با رشد آدونیس، او به یک شکارچی مشتاق تبدیل شد. یک روز در حالی که آدونیس در حال شکار بود، با آرس، یکی از عاشقان گذشته آفرودیت، که به شکل یک گراز وحشی ظاهر شده بود، برخورد کرد. آرس به آدونیس حمله کرد و وقتی آفرودیت فریادهای او را شنید، به جنگل دوید و او را در حال مرگ یافت. خونی که از زخم هایش جاری شد به زمین خورد و تبدیل به گل رز شد.

نمادها و نشانه های جالب گل رز

معانی گل رز

گل رز معمولاً با عشق و عاشق همراه است.

گل رز همچنین می تواند به معنای رازداری یا وفاداری نیز باشد. اصطلاح “sub rosa” به معنای زیر گل رز از دوران باستان آمده است. در قرون وسطی از سقف اتاق های اجتماعات نیز گل رز آویزان می شد.از این رو میتوان فهمید که همه زیر گل رز به رازداری سوگند خوردنده.
گل رز همچنین در چهار کارت تاروت استفاده می شود. احمق، شعبده باز، کارت قدرت، و کارت مرگ. در مورد احمق، رز سفید نماد پاکی است و یادآوری برای پاکسازی ذهن است. در کارت شعبده باز، نشان دهنده خرد آشکار است. در کارت قدرت، رز نشان دهنده تعادل است. و در کارت مرگ، یادآور خلوص، وضوح و شفافیت نیت است.

نمادها و نشانه های جالب گل رز

نماد یک گل رز بسته به رنگ گل رز و تعداد گل رز متفاوت است

گل رز قرمز نماد عشق و عاشقانه است و بهترین گل رز برای روز ولنتاین است.
گل رز صورتی نماد قدردانی، لطف، تحسین و شادی است.
رزهای نارنجی نماد شور و شوق و اشتیاق هستند.
گل رز زرد نماد دوستی است.
گل رز سفید نماد بی گناهی و پاکی است.
اگرچه در بیشتر موارد، گل رز با عشق گره خورده است، شما می توانید با تعداد گل رزهایی که ارسال می کنید، پیام عاشقانه خاصی ارسال کنید.

یک گل رز نماد عشق در نگاه اول است.
دو گل رز نماد عشق مشترک و عمیق است.
سه گل رز می گوید “دوستت دارم”.
شش گل رز می گوید “من می خواهم مال تو باشم”.
هفت گل رز می گوید: “من شیفته تو هستم”.
نه گل رز نماد عشق ابدی است.
ده گل رز می گوید: “شما عالی هستید”.

 

اهمیت فرهنگی گل رز

گل رز، گل ملی انگلستان است. در قرن پانزدهم، آنها نماینده دو خانواده مهم بودند – لنکسترها و یورک ها. جنگ رزها در انگلستان بین سال‌های 1455 و 1487 رخ داد، زمانی که خانه لنکستر با یک گل رز قرمز و خانه یورک که با یک گل رز سفید نشان داده می‌شد، برای حکومت بر انگلستان با یکدیگر رقابت کردند.

گل رز همچنین الهام بخش یکی از بزرگترین نویسندگان انگلیسی، ویلیام شکسپیر بود. نمایشنامه او، رومئو و ژولیت، حاوی یکی از محبوب ترین نقل قول ها در مورد گل رز است. ژولیت در نمایشنامه می‌گوید: گل رز با هر نام دیگری بوی شیرینی می‌دهد. او به رومئو یادآوری می کند که حتی اگر آنها از خانه های رقیب آمده اند، مهم نیست زیرا عشق آنها واقعی است.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.